Не знаючи японської мови, не маючи великого багажу знань стосовно японської культури, я вирішила вступити до КНЛУ до відповідної кафедри. Справді, вибір був випадковим. Однак, я вважаю, що цей експіріенс був одним із найцінніших, що я отримала у своємі житті, зараз спробую пояснити чому.
1. Викладачі.
Викладачі японської мови – люди далекі від “совєтського” методу викладання. Оскільки японська мова – доволі новий здобуток українського наукового поля, викладачі, здебільшого, опановували її вже за часів незалежності України, а отже, це люди, що дійсно, по-справжньому закохані в культуру країни, мову якої вони викладають. Не знайдеться серед них тих, хто просто буде “валити”, вам завжди допоможуть, підкажуть, пояснять двічі, тричі. Однак, на пари все ж слід ходити, в кінці-кінців, цеж ж ви станете у майбутньому японістами. Улюблене аніме також можна обсудити 🙂 Одним словом – 10/10.
2. Формат викладання.
Тут трохи продублюю попередній пункт, – валити вас ніхто не збирається і більшою мірою відповідальність за виконання домашнього завдання лежить на студентах. Формат навчання залежить від викладача, подекуди він може бути ігровим. В цілому я була задоволена, бо як людина, що не вивчала японську мову до університету, на 3-ій курс я вийшла відмінницею, слідуючи більшості завдань, як практичних, так і теорії.
4. Японська культура
Ви дізнаєтесь про цю країну стільки дивовижного, що не тільки вражатимете розповідями знайомим, а й з легкістю зможете читати екскурсію на цю тему. На японську літературу ви поглянете тепер з боку науковця, перекладача(!)
3. Фізри немає!
Для когось це є мінус, але у доковідні часи в нас були секції волейболу та інших видів спорту, сподіваюся, можна буде долучитись.
4. Маленькі групи.
Групи японської мови частіше за все нараховують до 15 осіб, що дає змогу створити всередині колективу теплі приятельські/дружні стосунки. Зауважте, що люди, які приходять до університету вивчати саме японську мову апріорі більш наближені до японської культури, а отже і більш ввічливі, жодного неадеквату за 5 років навчання не зустріла. Від спілкування лишились лише приємні враження та багато чудових спогадів
Мінусом є те(це я про очне навчання), що адиторії 2-ого корпусу, де часто проходять пари починаючи з 2 курсу, м’яко кажучи, не дуже добре обладнані, вони доволі маленького розміру, а отже взимку і провітрювати – холодно, і сидіти в духоті – справжня баня. Хотілось би, щоб у майбутньому це виправилось.
Я би рекомендувала вступати до кафедри японської мови та літератури тим абітурієнтам, що на 100% впевнені у тому, що японська мова та культура – це ВАШ вибір, ваша мрія і ви будете старанно навчатись, відвідувати лекції, щось доведеться зазубрити. Але якщо впевнені, то КНЛУ – хороший варіант.
Студенткою я стала в 2018 році. Досі пам’ятаю день посвяти, як я хвилювалась і ніяк не могла знайти актовий зал)
Роки навчання в КНЛУ пройшли дуже швидко, з них я дуже полюбила 1 курс. Хоч і казали, що перші 2 курси найважчі, але вони були суперові.
Я не сильно люблю навчатись, але, на першому курсі, завдяки сенсеям, я дууууже полюбила мову, яку вивчаю (японську), ходити в університет, робити домашнє завдання, відчувати атмосферу навчання. Було дуже круто. Я знайшла своїх найкращих подруг з якими ми до сих пір підтримуємо зв’язок, хоча кожна з нас знаходиться в різних країнах.
Я настільки полюбила пари в цьому університеті, що канікули для мене були тортурою) і я якомога швидше вже хотіла, щоб нарешті почався наступний семестр.
Я потрапила в цей університет і не пожалкувала. Стіни цього університету навчили мене бути відповідальною, правильно розраховувати свій час, не сильно стресувати і насолоджуватись студентським життям. І хоч деякі предмети були важкими для здачі, але тільки так відчуваєш себе справжнім студентом.
Не шкодую що обрала вивчення японської мови саме КНЛУ, так як на кафедрі працюють чудові викладачі. Чудові як фахівці в сфері викладання японської мови, культури, літератури і т п, а також як люди. Під час навчання ніколи не було ніякого напрягу та небажання навчатися, так як з викладачами завжди дружня атмосфера. Це не звичний вираз для опису роботи як “заняття в дружній атмосфері, раді вас бачити”, а справді з викладачами дуже гарні відносини. Навіть по зміні викладача на наступному курсі, ви все ще всі підтримуєте гарні відносини з минулими. Навіть після випуску завжди можна поспілкуватися з багатьма викладачами. На заняттях також присутній інтерактив, та широко використовуються різні навчальні матеріали. Завжди можна попросити покраще розібрати певну тему і т п. Також тут дають дуже гарну базу та якщо постаратися навіть краще то спокійно модна вивчити мову на рівень вище середнього. Завжди допомагають та підштовхують до того щоб студенти пробували себе в вищих рівнях мови, та не боялися викликів.
Також це гарне місце для розвитку, за всі 4 роки навчання завжди відчувала таку можливість . Студентам дозволяють активно проявляти себе в житті кафедри. 3 останні роки навчання, завдяки підтримці кафедри, була організатором мовного клубу як офлайн так і онлайн, завжди мала підтримку з боку викладчів та завкафедри. Під час конкурсу промов мене дуже підтримували та допомагали у підготовці.
Вивчати японську мову я почала «за покликом душі». Саме цю причину вступу на факультет Сходознавства зазначив ректор на одній з перших зустрічей – як одну з найголовніших.
Мені пощастило навчатися у прекрасних викладачів: Аріни Сидоркіної, Марини Нєкєрової, Юлії Наумової. Їх наполегливість і професіоналізм заклали дуже міцний фундамент для навчання такої непростої мови як японська.
Це було поглиблення у абсолютно новий світ: інший культурний код, свідомість, суспільство. Вивчаючи мову далекого сходу ти розумієш, який багатогранний світ навколо.
Так, спочатку було важко: ієрогліфи, абетки, незаплановані самостійні. Але це невідʼємна частина навчання, особливо на першому курсі. Все ж таки, з часом навчання приносило більше задоволення, ніж випробувань. До того ж, нам відкрився новий світ різних івентів з японською тематикою, можливості навчання у Японії, естетика українсько-японського центру – список можна продовжувати довго.
І це не враховуючи інших дисциплін, окрім основного курсу: лекції з буддизму, основ країн сходу, різні аспекти японського спілкування.
Хоча з японською мовою я більше не працюю (більше залучена англійська), саме японська мова допомогла мені «стати на ноги»: довгий час я фрілансила, займаючись перекладами текстів різної тематики з та на японську мову, і саме це дозволило мені виїхати з гуртожитку, почати забезпечувати себе, а згодом і знайти повноцінну роботу в офісі.
КНЛУ був важливим етапом життя, і з роками я ні на мить не пожалкувала, що обрала саме цей навчальний заклад і саме цей факультет.
Я дуже задоволена тим, що навчалася в КНЛУ на факультеті Сходознавства. Із самого початку навчання мені добре запам’ятався ентузіазм багатьох викладачів у тому, щоб залучити якомога більше студентів до цікавих та перспективних активностей: конкурси із вимови або письма, екзамени для перевірки рівня, розмовні клуби тощо, які із високою ймовірністю стануть в нагоді тому, хто планує працювати по спеціальності. Окремої уваги варта підтримка від багатьох викладачів на перших етапах навчання. Дуже приємно бачити таку їхню залученість у майбутньому студентів, їхнє бажання допомогти. Усі викладачі, із якими я мала справу, професіонали своєї справи. Усі вони вміють дозувати інформацію так, щоби не перенавантажувати студентів, але при цьому давати рівно стільки, щоб не здавалося, що замало. При цьому, якщо є ті, хто засвоює інформацію швидше, на кафедрі японістики вони мають можливість йти прискореним темпом, адже викладачі приділяють багато уваги індивідуально.
Початкові навчальні матеріали потребують оновлення і покращення, адже деякі з них не є орієнтованими на професіональних перекладачів/філологів. Також я особисто бажала б додати кілька окремих предметів, щоб зробити навчальний процес ще продуктивнішим і всеохоплюючим. Зокрема такі предмети як перекладацький скоропис, швидкісне друкування, бізнес спілкування.
Проте загалом навчання на факультеті Сходознавства відкрило мені двері у майбутнє. Зараз я працюю за спеціальністю і жодного разу не пожалкувала про своє рішення вивчитися у КНЛУ!