日本語能力試験 – іспит з визначення рівня володіння японською мовою, що проводиться серед осіб, для яких японська мова не є рідною. Іспит проводиться щорічно в один і той же день у всіх країнах-учасницях. У разі успішної здачі іспиту претендентові видається сертифікат міжнародного зразка, приймаються більшістю японських організацій, за винятком навчальних закладів. На території Японії іспит проводить Японська асоціація сприяння міжнародній освіті, а за її межами – Японський фонд. Літній іспит проводиться в першу неділю липня, а зимовий – в першу неділю грудня.

Іспит являє собою стандартизований тест і містить п’ять рівнів складності, серед яких здобувач може вибрати найбільш близький до його можливостей. П’ятий рівень, найлегший, вимагає знання незначної кількості лексичних одиниць, вміння читати прості речення, в той час як перший, найбільш важкий, має на увазі вільне володіння мовою.

Детально ознайомитись зі змістом необхідних компетентностей у відповідності з кожним рівнем можна ознайомитись на сайті 日本語能力試験.

Термін подачі документів, вартість, час та місце проводення іспиту можна дізнатись на сайті Посольства Японії в Україні або ж на нашому сайті в розділі “НОВИНИ“.