25 травня 2018 р. кафедру японської філології відвідали представники Осакського університету економіки і права (ОУЕП) п. Дайонг Пак і п. Маріко Ехіро, які мали зустріч з проректором з міжнародних зв’язків КНЛУ проф. Сєряковою І.І. та зав. кафедри японської філології доц. Пироговим В.Л. Результатом зустрічі стало підписання угоди про співробітництво між ОУЕП та КНЛУ. Угода передбачає обмін студентами, викладачами, проведення спільних конференцій, семінарів тощо.

Згідно з угодою про співробітництво між нашим університетом (КНЛУ) і Осакським університетом економіки і права (ОУЕП), студенти відділення японської мови факультету сходознавства КНЛУ разом зі студентами інших ВНЗ України кожного літа мають змогу проходити благодійне мовне стажування в літній школі ОУЕП.

До програми стажування входять заняття з японської мови та країнознавства, які проводять провідні викладачі ОУЕП, а також екскурсійна програма, яка включає відвідання історичних пам’яток, храмів, шкіл тощо.
Під час стажування наші студенти беруть активну участь у програмі відкритих дверей ОУЕП, роблять яскраву презентацію про Україну, українську культуру, мистецтво, а також про свій університет і студентське життя.

Усі студенти отримують сертифікати, про успішне проходження стажування в ОУЕП.

З 6 по 28 серпня 2016 року була організована перша поїздка до літньої школи ОУЕП. Керівниками і супроводжуючими особами групи студентів-стажерів були зав. кафедри мов і цивілізацій Далекого Сходу КНЛУ доц. Пирогов В.Л. і зав. кафедри китайської, корейської та японської філології КНУ ім. Тараса Шевченка проф. Бондаренко І.П.
До складу групи стажерів входили 12 студентів КНЛУ.

З 4 по 25  серпня 2017 року була організована друга поїздка до літньої школи ОУЕП. Керівниками і супроводжуючими особами групи студентів-стажерів були викладач кафедри Бондаренко Є.О та викладач з КНУ ім. Тараса Шевченка Егава Хіроюкі.
До складу групи стажерів входили 8 студентів КНЛУ та 11 студентів КНУ ім. Тараса Шевченка.

З 7 по 25 серпня 2018 року відбулася третя поїздка до літньої школи ОУЕП. Керівниками і супроводжуючими особами групи студентів-стажерів були викладачі кафедри Щербань Н.І. та Городиська О.А.
До складу групи стажерів входили 20 студентів з КНЛУ, КНУ ім. Т.Шевченка, університету ім. Б.Грінченка, НПУ ім. М.П.Драгоманова, КПІ ім. І.Сікорського та Львівського національного університету ім. І.Франка, з яких 9 – студенти КНЛУ.

З 6 по 24 серпня 2019 року була організована четверта поїздка за літньою програмою ОУЕП. Керівниками і супроводжуючими особами групи студентів-стажерів були зав. кафедри японської філології доц. Пирогов В.Л. та викладач кафедри Городиська О.А.
До складу групи стажерів  входили 12 студентів  КНЛУ, 5 студентів університету ім. Грінченка, 3 студенти  університету «Львівська політехніка», а також 1 студент Львівського національного університету ім. І. Франка.

Під час стажування студентів керівник групи, завідувач кафедри японської філології, доц. Пирогов В.Л. на запрошення керівництва ОУЕП прочитав лекцію викладачам і науковцям японського ВНЗ на тему «Роль логографічного письма в актуалізації семантичного та лінгвокультурного потенціалу тривіршів хайку: структурно-семантичний  і типолого-перекладацький аспекти».

Згідно з угодою про співробітництво між нашим університетом (КНЛУ) і Осакським університетом економіки і права (ОУЕП) у 2019 році на піврічне мовне стажування у м.Осака за програмою обміну студентами поїхала студентка V курсу Пеліванова Євгенія.